Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Corel "nielegalna" kopia
#1
Wątek z pogranicza ciekawostki i chęci wygadania się...


Włączyłem wczoraj Corela, a moim oczom ukazał się następujący komunikat:

[Obrazek: corel.jpg]


Licencję na Corela kupiłem w roku 2014. Celowo kupowałem wersję BOX z licencją bezterminową, nie chciałem bawić się w jakieś subskrypcje. Zapłaciłem za niego normalnie, nie żadna super okazja 30% ceny rynkowej. Oczywiście skontaktowałem się z pomocą techniczną. W odpowiedzi napisali mi, że "możesz być ofiarą piractwa" i "licencja mogła zostać użyta do aktywacji większej liczby kopii oprogramowania niż jest to dozwolone w umowie". Oraz że bardzo im przykro i proponują mi rozwiązanie tej sytuacji w formie zakupu Corela w promocyjnej cenie 1349 zł. Czyli tak na chłopski rozum, oni sami nie wiedzą czy rzeczywiście padłem ofiarą piractwa, może tak, może nie. Po prostu działają na zasadzie domniemania winy. Sklep w którym go kupiłem już nie istnieje, z resztą w tej chwili nie ma to znaczenia, bo zgodnie z prawem odpowiedzialność sprzedającego mija po 2 latach od zakupu. Sam nie wiem co o tym myśleć. Dlaczego od razu po instalacji nie poinformowano mnie, że moja kopia może być nielegalna? Wtedy mógłbym próbować czegoś dochodzić od sprzedawcy. Czyżby było to jakieś celowe działanie, żeby wyciągnąć od ludzi kasę? Z tego co wiem, nie tylko ja mam ten problem, mało tego, taki komunikat dostają  nawet ludzie, którzy zaraz po zakupie pakietu zarejestrowali się na stronie z użyciem klucza aktywacyjnego, więc od razu powinni być poinformowani o możliwości posiadania nielegalnego oprogramowania (a nie po 5 latach).
Nie wiem jak sprawa potoczy się dalej, w każdym razie w tej chwili mogę powiedzieć jedno. Jeśli ktoś rozważa możliwość zakupu legalnego oprogramowania tej firmy, to niech się 3 razy zastanowi, bo wygląda na to, że za chęć bycia względem producenta uczciwym zostaje się potraktowanym jak frajer.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#2
Ja miałem to samo, Corel X5 zaukupiony także jakieś 5 lat temu w wersji pudełkowej, z komunikatu wynikało że zostanie zablokowana możliwość zapisu co oczywiście się nie stało i komunikat zniknął na drugi dzień. Nie dość, że program bardzo niestabilny, wysypuje się co jakiś czas, ma problemy z uruchomieniem, to jeszcze po frajersku próbują wydębić kasę bo X7 się nie sprzedaje. 

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#3
Co wam daje rejestracja programu przez internet ? ja swojego nie rejestrowałem i nie mają moich danych żeby mnie doić z kasy :-)
Dla nich wystarczy to że zmieniłeś raz czy dwa razy komputer( ja zmieniałem juz 7 razy) i instalując swój program na nowym kompie dajesz im do zrozumienia że odstąpiłeś komuś swój program i ta wersja jest piracka na nowym kompie :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#4
Darecki, ja swojego Corela nie rejestrowałem.
Dla mnie to jest logiczne, że w czasie kiedy używam programu może zajść konieczność zmiany komputera. Owszem, komputer zmieniłem, ale 3 lata temu, a Corel przyczepił się dopiero teraz. Poza tym nie używam dwóch komputerów jednocześnie. Na szczęście stary komputer cały czas działa a nie jest podłączony do internetu - w razie czego będę mógł na nim korzystać z mojej "nielegalnej" kopii. Albo zrobię tak jak polecił mi znajomy - ściągnę sobie najnowszego Corela ze 100% rabatem z The Pirate Bay ;-)
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#5
A nie uaktualniałeś go ostatnio?
Odpowiedz
#6
Nie, wyłączyłem w ogóle przypomnienia o aktualizacji.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#7
Jeśli ktoś ma podobny problem, to podpowiadam, bo u mnie na razie pomogło.
Trzeba odebrać Corelowi możliwość łączenia się z internetem.
Wchodzimy w Panel Sterowania->System i Zabezpieczenia->Zapora Windows Defender
Klikamy "Ustawienia Zaawansowane" a w nowym oknie "Reguły Wychodzące".
Po prawej stronie okna wybieramy "Nowa reguła" -> Program -> następnie wybieramy ścieżkę programu czyli folder w którym Corel jest zainstalowany i wybieramy plik programu CorelDraw (z rozszerzeniem .exe), klikamy "Dalej", nadajemy nowej regule jakąś nazwę i kończymy tworzenie reguły.
Na tę chwilę działa i Corel o nic się nie upomina.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#8
(03-03-2019, 07:45)Piotr D. napisał(a): Jeśli ktoś ma podobny problem, to podpowiadam, bo u mnie na razie pomogło.
Trzeba odebrać Corelowi możliwość łączenia się z internetem.
Wchodzimy w Panel Sterowania->System i Zabezpieczenia->Zapora Windows Defender
Klikamy "Ustawienia Zaawansowane" a w nowym oknie "Reguły Wychodzące".
Po prawej stronie okna wybieramy "Nowa reguła" -> Program -> następnie wybieramy ścieżkę programu czyli folder w którym Corel jest zainstalowany i wybieramy plik programu CorelDraw (z rozszerzeniem .exe), klikamy "Dalej", nadajemy nowej regule jakąś nazwę i kończymy tworzenie reguły.
Na tę chwilę działa i Corel o nic się nie upomina.

No to gratuluję i mam nadzieję, że zadziała "na zawsze" Big Grin 

Czytałem wątek chętnie bo zamierzam zainwestować w program po leasingowy ale boję się takich kwiatków jak u Ciebie. Choć według orzecznictwa sądowego kupno licencji "z drugiej ręki" jest jak najbardziej legalne. Tyle, że producent ma inne zdanie Tongue . I bądź tu mądry...
Odpowiedz
#9
Lukee, spróbuj coś wywalczyć z firmą, która chyba nawet nie ma w Polsce adresu, najbliższa siedziba jest w Niemczech. Jeśli szukasz dobrego programu, to Corela z czystym sumieniem NIE polecam ;-)
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#10
@Lukee, hehe generalnie tak. Temat dość miękki, tzn niby nie można ale można: ] Ta sama historia co z windowsami OEM. Na allegro jest wysyp wind w cenie od kilkunastu PLN i też niby nielegalne ale nikt z tym nie walczy. Microsoft uważa że nie można odsprzedać systemu OEM, ale prawo unijne mówi, że wolno dysponować własnością według własnego uznania.
Wszystko zależy, czy na użytek własny, czy do działalności.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#11
(03-03-2019, 10:14)Piotr D. napisał(a): ... Jeśli szukasz dobrego programu, to Corela z czystym sumieniem NIE polecam... ;-)
A co za to? Mam na myśli program do obróbki wektorowej.
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#12
Adobe Illustrator, z tego co wiem niektórzy autorzy modeli z niego korzystają.
Podobno są też darmowe programy do grafiki wektorowej, które sprawdzają się nie najgorzej.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#13
Ja używam Illustratora, ale żebym spał spokojnie, to nie powiedziałbym. Adobe najpierw zrezygnowało z wersji pudełkowej, a teraz jak macie CS6 (jak ja), to też najlepiej zablokować mu łączenie się z internetem, bo on koniecznie chce się "z updejtować" do wersji w chmurze. Czyli tej płatnej co miesiąc. Na razie działa, ale jak długo?
Ciekawe jest to, że w świadomości społecznej każda próba użycia oprogramowania pirackiego jest traktowana jako złodziejstwo i w ogóle nie wiadomo jaka zbrodnia, a okradanie mnie przez firmę, której zapłaciłem worek pieniędzy za legalne oprogramowanie, a teraz ta firma chce mnie pozbawić możliwości używania mojego nabytku, to już złodziejstwem nie jest.
Odpowiedz
#14
(07-03-2019, 11:54)kokosz napisał(a): Ja używam Illustratora, ale żebym spał spokojnie, to nie powiedziałbym. Adobe najpierw zrezygnowało z wersji pudełkowej, a teraz jak macie CS6 (jak ja), to też najlepiej zablokować mu łączenie się z internetem, bo on koniecznie chce się "z updejtować" do wersji w chmurze. Czyli tej płatnej co miesiąc. Na razie działa, ale jak długo?
Ciekawe jest to, że w świadomości społecznej każda próba użycia oprogramowania pirackiego jest traktowana jako złodziejstwo i w ogóle nie wiadomo jaka zbrodnia, a okradanie mnie przez firmę, której zapłaciłem worek pieniędzy za legalne oprogramowanie, a teraz ta firma chce mnie pozbawić możliwości używania mojego nabytku, to już złodziejstwem nie jest.

Jest. Jak najbardziej.
Tyle, że Ty nie masz chmary dobrze opłacanych prawników Tongue 

A co do mojego problemu: mi chodziło o program MS Access akurat ale to co napiszę może się tyczyć reszty. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, poczytaniu różnych for i artykułów w prasie postanowiłem kupić oferowany program od firmy sprzedającej poleasingowe oprogramowanie. Koszt to ułamek ceny producenta oczywiście. Najpierw sprawdziłem sprzedawcę w KRSie, sprawdziłem czy widnieje jako czynny VATowiec - czyli firma istnieje i ma się dobrze (przynajmniej od strony naszych urzędów). Z kluczem dostałem instrukcję aktywacji, certyfikat (zawsze coś Rolleyes ) oraz fakturę. Oczywiście standardowa aktywacja "online" nie zadziałała ale program podpowiedział by skorzystać z opcji telefonicznej - i tu zaskoczenie, nawet nie dotknąłem telefonu! Po wybraniu tej opcji wyświetlały się okienka, w które trzeba było wpisywać kolejne otrzymywane kody. Po dość żmudnej pisaninie Microsoft radośnie oświadczył, że gratuluje mi wspaniałego zakupu i zaprasza do świata MS Access Wink 

Najwyżej za jakiś czas zapukają taranem o 6:00 i wywloką w piżamie na komendę Wink Wtedy będę miał nadzieję, że uznają to za niską szkodliwość...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Corel ostatnio zdrowo pogrywa z klientami. Nie wiem czy kazdy wie ale z Windows 10 działają poprawnie wersje stworzone po wprowadzeniu systemu do użytku. Wszystkie poprzednie są niestabilne i potrafią się krzaczyć, zawieszać. I chodzi mi wyłącznie o legalne licencyjne oprogramowanie nie piraty. Używałem box X5 przez kilka lat po czym musiałem kupić kompatybilną z Win 10 wersję X7. Co może oburzać to sam producent nie daje żadnych poprawek poprawiających stabilność w Win10 do poprzednich oprogramowań podobno z powodów czysto biznesowych i w cichym porozumieniu z Microsoftem .Informacje otrzymałem od sprzedawcy legalnego oprogramowania. Zresztą po dokładnym przestudiowaniu licencji i opisu na stronie można sięe tego domyśleć.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#16
Co do Corela to mogę już z własnego doświadczenia jako użytkownik najnowszej legalnej wersji powiedzieć, że na WIN 10 działa bezproblemowo i jak do tej pory nie wykrzaczył się ani razu (od pół roku).
Jedyne co to uwaga do samej firmy, że oszukują ludzi na zwrocie 400 PLN. Przy zakupie licencji pojawiła się informacja o promocji typu "cash back" jednak w opinii samych przedstawicieli firmy, jak się do nich zwróciliśmy o podanie przyczyny odmowy wypłacenia sumy, nie wszystkie licencje są tym objęte chociaż na ich stronie nic takiego nie widniało. Oczywiście w regulaminie są wzmianki jakie wersje czy sytuacje nie są objęte promocja ale mimo tego, że udowodniliśmy im naszą rację to pieniędzy nie doczekaliśmy się do tej pory. Odpowiadają nam, że "sprawa w toku"...
Odpowiedz
#17
Mi też wyskakiwał taki ekran. Szukałem rozwiązań ale niestety żadne z nich nie działało.
Dla informacji nadmieniam, że pracuję od wielu lata na "Korelach" i dopiero po zakupie wersji X6 w roku 2018 wyskoczył mi taki monit na ekranie ale nie odrazu tylko po pół roku użytkowania.
Program pracuje stabilnie na systemie Windows 10. Siedzę czasami po kilka godzin. Ani razu mi się nie "wysypał" a mam na myśli okres od sierpnia 2018 roku do lipca 2022.
Kupiłem wersję pudełkową mimo potężnego parcia ze strony sprzedawcy, który na wszelkie możliwe sposoby argumentował że wersja "elektroniczna" jest o wiele lepsza. Musiałem słuchać jego wywodów przez około 40 minut. Był głuchy na moje odpowiedzi.
Temat uciałem mówiąc: jak nie chce Pan zarobić kasy i stracić dobrego profesjonalengo klienta to ja wychodzę i nic tu nie kupię.
3 dni potem odebrałem telefon że Corel Draw X6 w wersji pudełkowej jest do odebrania, kupienia w jego sklepie.

Ekran z informacją o nielegalnej kopii wyskakuje nadal ale przestałem się tym przejmować. 
Poprostu klikam "zamknij" i tyle.
Wszelkie "złote środki " nie działają.
Spitfire Mk Ia [1:10]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Pytanie] Corel Draw - jak przeciąć ? Marek S. 15 12,714 20-11-2010, 11:33
Ostatni post: wieslaw_
  [problem] Kolory w Corel'u 9 Kuba G. 7 7,353 02-07-2008, 09:18
Ostatni post: Astra28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości