Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] WSK M06-B3 GIL z kartonu w skali 1/10
Z cięciem bardzo blisko jesteś...  przy krawężniku powinienem zastosować połówkę fabryczną (cięcie po osi przeciwległych boków) a nie takie trójkąty ( w praktyce ciężkie do wykonania) zorientowałem się z tym po fakcie :-\

Kolejny dodatek do dioramki ( nazwijmy to tak)... na razie w wersji typu surówka...

[Obrazek: th_20120321384.jpg] [Obrazek: th_20120321385.jpg] [Obrazek: th_20120321386.jpg]

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
Kurczę. tyle lat się na tym świecie żyje, a nigdy człowiek nie zwrócił uwagi na ten drobny szczegół - jak wygląda nawierzchnia z trylinek przy krawężniku. Dzięki za precyzyjne wyjaśnienie.  PDT_Armataz_01_34
A ten Twój Gil obudził we mnie wspomnienia. Na Wuesce zdawałem egzamin na prawo jazdy. Nie pamiętam co prawda, czy był to Gil, czy Kobuz - wiele lat minęło - ale pamiętam jakie mieliśmy z tym gratem perypetie. Kiedyś w czasie jeżdżenia przepisowych ósemek odpadła mi w nim dźwignia biegów.  PDT_Armataz_01_22 Takie to czasy były....
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
Gratem...  wypraszam sobie  PDT_Armataz_01_28
WSKą egzamin... to by było ciekawe.  PDT_Armataz_01_05
Gil to tzw "trójka" (3 biegi, 125ccm pojemności) a Kobuz to tzw "czwórka" (4 biegi, 175ccm pojemności).  Jedyne co ich na pierwszy rzut oka odróżnia to silnik.
Człek się przez całe życie uczy, nawet modelarskiego brukarstwa.

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
No to był Gil w takim razie, bo miał 3 biegi. To pamiętam.
Pozdrówka.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
Pomijając sposób ułożenia tylinek, mi nie pasuje krawężnik.
Wymiar tylinki to 35cm, a długość krawężnika to przeważnie 1m.
Chyba że się mylę?
Super bryka ten motocyk.. PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
Bazując na tym co podpowiada gogiel  to można zgłupieć...  co producent to inne wymiary ale większość powiela "standard" czyli bok 20cm, szerokość 35cm, przekątna 40cm...  czyli tzw wersja drogowa.
Krawężnik ma 1m u mnie 11cm ( bez milimetrów).

Za moto  to dziękuję.  :mil11:

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
Narzędzia pomalowane... jest mały feler albo klucze za duże albo torba za mała...  nie będzie to przeszkadzać bo będą porozwalane w okół.

[Obrazek: th_20120322394.jpg] [Obrazek: th_20120322395.jpg]
[Obrazek: th_20120322397.jpg] [Obrazek: th_20120322398.jpg] [Obrazek: th_20120322399.jpg] [Obrazek: th_20120322400.jpg]
[Obrazek: th_20120322401.jpg] [Obrazek: th_20120322402.jpg]

Pytanko...  które bardziej będą pasować  Popularne Sporty czy Sporty Popularne?

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
Heh ... nawet fajki zrobił  :mil11: "Popularne" były bardziej popularne  PDT_Armataz_01_01 jak "Sporty" znaczy z zakupem tychże raczej nie było problemów ( chyba że kartki się skończyły ) . Mogłeś sie pokusić o bardziej "eksluzywne" marki jak "Klubowe" czy "Radomskie " moro xD
Oczywiście w żaden sposób nie promuje wyrobów tytoniowych ! To jest świństwo i młodzieży od nich wara  :evil:
:milbravo:
Odpowiedz
Zrobiłeś bardzo duży błąd merytoryczny  :mrgreen:, z tego co pamiętam Sporty i Popularne nigdy nie egzystowały obok siebie w tym samym czasie, Popularne były "następcami" Sportów. Przyjmijmy, że motórzysta ma Sporty z zapasów i będzie dobrze! :mrgreen:

A tak w ogóle i w szególe to świetną robotę tutaj pokazujesz!!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
Świetną robotę? To jest jakieś szaleństwo!
Jeszcze jak zrobisz jakieś zapałki do tych "popków" to ...  Wink
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
Tuco - błędu nie zrobiłem jeszcze...  nie znalazłem, albo źle szukałem w jakich latach owe używki występowały, dlatego pytam które bardziej pasują do tego klimatu. Tak czy siak tylko jedną z tych paczek wykorzystam.
Ges pomysł już jest,  bo jak to lufki bez czarnego kota. ( nie wiem co to wyjdzie bo już na tych paczkach drukarka rozmywa obraz).

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
Sporty egzystowały do końca lat siedemdziesiątych, a Popsy od początku osiemdziesiątych. Mniej więcej  Wink
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
To pozostają Sporty... 

Całość będzie wyglądać jakoś tak...

[Obrazek: th_20120323403.jpg]
[Obrazek: th_20120323411.jpg]  [Obrazek: th_20120323404.jpg]

Znalazłem taką starą fotografię ...
[Obrazek: th_20120323413.jpg]

Więcej fotek Tu

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
Mleczyk jak z epoki lodowcowejSmile

Czemu nie przybieliłeś krawężnika tak jak gadaliśmy?
Odpowiedz
Te fotki nie przedstawiają jeszcze efektu finalnego...  do tej pory doszło kilka detali.
Fotki wstawię, jak się uporam z owadem o numerze 2350.

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
Komarek mnie zestresował, makieta stoi w martwym punkcie to zacząłem dalej grzebać przy instrukcji do SHLki.
Powstały takie Corelowe rysunki 3D.
[Obrazek: th_X2.jpg] [Obrazek: th_x1.jpg]

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
Witam Smile
Z przyjemnością mogę napisać, że zakupiłem Gila z zamiarem rozpoczęcia prac Smile
Cieszę się również, że w końcu doczekałem się czegoś co do tej pory było czymś nieosiągalnym.
Ale czy oprócz gila udało ci się przekonać wydawców do innych Twoich motorków, Taka SHL-ka czy Komar to przecież kawałek historii naszej motoryzacji Smile
http://www.bielskiesyreny.pl - strona o motoryzacji okresu PRL
K.M. "Ikar" Bielsko-Biała
Odpowiedz
Cześć
Cieszy mnie ta wieść.
Na sam początek zbierz sobie trochę dokumentacji fotograficznej  modelu B3, będzie pomocna.
Budowę radzę Ci rozpocząć od kół ...  jak je przebrniesz to reszta powinna pójść  z górki.

Życzę powodzenia w budowie oraz służę pomocą w razie jakichś nieścisłości.
Do zobaczenia w Twej relacji.

Pozdrawiam
Mariusz

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
Pochwalę się czym została uhonorowana jedna z wuesek na VII LUBELSKICH SPOTKANIACH MODELARSKICH.
[Obrazek: th_201210231689.jpg]

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
Gratuluję!  :milbravo:
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
Witam. Liczę na to że ktoś mi pomoże. Jestem w trakcie budowy modelu WSKi 175 I potrzebuję pomocy w wykonaniu z papieru tego "dużego" (13 litrowego) zbiornika.  Sad Confused
Prosiłbym o doradztwo jak go najlepiej zrobić, a jeśli ktoś z Was ma już taki zbiornik wykonany czy rysunek przygotowany do druku to będę bardzo wdzięczny za podesłanie zdjęcia..
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,421 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,030 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,604 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,360 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,371 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości