Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ford Cabriolet "early ford V8"
#26
Zewnętrzne dodatki przyklejone
[Obrazek: DSC_1515_zpsghpyq1dd.jpg] [Obrazek: DSC_1518_zpsywumrpbi.jpg]
teraz koła... i problem. Postanowiłem skleić je bez listków. Myślałem że będzie równie łatwo jak jedną lampę. Moje pytanie jest następujące, jak to zrobić jeśli wewnętrzna strona jest mniejsza od zewnętrznej? Dodatkowo zewnętrzna strona ma być wygięta i do końca nie wiem ile i jak to podkleić.
[Obrazek: DSC_1512_zps7wrapmxt.jpg]
czy ten rant zewnętrzy czarny ma być dużo odgięty czy tylko minimalnie?
[Obrazek: DSC_1513_zpsobci0mql.jpg]
Ma być tak jak teraz, że jest praktycznie równy czy podgiąć jeszcze bardziej w drugą stronę?
[Obrazek: DSC_1514_zpshkbqpxom.jpg]
Odpowiedz
#27
Aż z ciekawości przejrzałem instrukcję  Big Grin. Powinieneś odgiąć tą krawędź jeszcze bardziej, tak żeby po przyklejeniu nie była płaska |_|, a skośna \_/. Możliwe, że pasek z bieżnikiem, którym trzeba to okleić jest minimalnie za krótki. Jeżeli będzie taka potrzeba to minimalnie go wydłuż a szew ukryj na dole.

Szkoda, że nie pokusiłeś się o przeszklenie przedniej szyby. Mogłeś wyciąć ten otwór z jednej i drugiej strony a wewnątrz wkleić kawałek folii - znacznie poprawiłoby to końcowy efekt  Confusedmile:

Podglądam bo dobrze Ci idzie  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#28
(22-04-2015, 12:21)Technick link napisał(a):Aż z ciekawości przejrzałem instrukcję  Big Grin. Powinieneś odgiąć tą krawędź jeszcze bardziej, tak żeby po przyklejeniu nie była płaska |_|, a skośna \_/. Możliwe, że pasek z bieżnikiem, którym trzeba to okleić jest minimalnie za krótki. Jeżeli będzie taka potrzeba to minimalnie go wydłuż a szew ukryj na dole.

Szkoda, że nie pokusiłeś się o przeszklenie przedniej szyby. Mogłeś wyciąć ten otwór z jednej i drugiej strony a wewnątrz wkleić kawałek folii - znacznie poprawiłoby to końcowy efekt  Confusedmile:

Podglądam bo dobrze Ci idzie  PDT_Armataz_01_34

Dokładnie , kawałek folii a całość prezentowała by się o wiele lepiej  PDT_Armataz_01_34 Poradził bym Ci jeszcze zamalować białe pod kolor elementu krawędzie np na zderzakach.
Odpowiedz
#29
No spróbuję.  Tyle że z kolorami to u mnie ciężko Wink żonę poproszę żeby dobrała. To takie zwykłe plakatówki dla dzieci wystarczą ? Jakie kolory mieszać żeby wyszedł taki kolor? Co do foli na szybę to nie mam pojęcia jak to zrobić aby i od zewnątrz i wewnątrz wyglądało estetycznie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
#30
Jeśli chodzi o retusz to plakatówki w zupełności wystarczą. Potrzebujesz białej i czarnej. Do białego koloru dodawaj minimalne ilości czarnego (na prawdę minimalne!). Generalna zasada mówi, że lepiej żeby kolor retuszu był odrobinę za jasny niż za ciemny.

Jeśli chodzi o szybę to ja bym wydrukował element trzy razy (2x front i 1x tył). W tylnym elemencie bym wyciął szkło, w przednim również, obcinając wycieraczki na równo. Między te elementy wkleił folię. Następnie wyciął wycieraczki i przykleił tak, aby je odrobinę uplastycznić Smile
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#31
Jak zrobię koła to spróbuję i retuszu i folii. A jaka folia?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
#32
Owiewki do samolotów robi się z folii do bindowania. Tutaj bym spróbował podobnie, ewentualnie poszukał jakiejś innej - oby sztywna i przeźroczysta Wink
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#33
Na szybę dobra jest folia z opakowań tzw. blistrów. Jak ktoś w domu kupi coś tak zapakowane, to przed wyrzuceniem opakowania, zawsze je oglądam i decyduję czy się przyda. W ogóle jako modelarz oglądaj różne rzeczy przed wyrzuceniem, coś zawsze może się przydać, stare słuchawki, sreberko z czekolady czy patyczki po lizakach lub lodach.
Odpowiedz
#34
Koła kleje bez listków, nawet wychodzi Smile Z trzeciego jestem zadowolony. Dziękuję za radę aby listki odcinać, dużo ładniej wychodzi. Choć roboty więcej
[Obrazek: DSC_1579_zps8zyuufsx.jpg]
[Obrazek: DSC_1580_zpsxovj7zhe.jpg] [Obrazek: DSC_1583_zpsdlywehw8.jpg]
Mam nadzieję że czwarte i zapas wyjdą jeszcze lepiej. Co do szyby to zrobię później przeszkloną, choć nie wiem jak ją wmontować w miejsce tej już zrobionej z kartonu.
Odpowiedz
#35
Kółko jak ta lala  :milbravo:
Odpowiedz
#36
Dzieje się coś dalej z modelem?
Odpowiedz
#37
Jak na razie leży i czeka na zimę. Wtedy więcej czasu będzie.
Odpowiedz
#38
Ford skończony. 
Dopiero teraz się za niego wziąłem. Teraz przez prawie 2 miesiące będę miał czas wolny wieczorami to i coś nowego zrobię. [Obrazek: DSC_0254_zps85ieckga.jpg][Obrazek: DSC_0255_zpstbw4zrad.jpg][Obrazek: DSC_0256_zpsxbj7obhu.jpg][Obrazek: DSC_0257_zpsfetgiazd.jpg][Obrazek: DSC_0258_zpszqwif3nv.jpg][Obrazek: DSC_0260_zpsmlz1b1pv.jpg][email=http://i1379.photobucket.com/albums/ah135/mistrzdakon/FORD/DSC_0260_zpsmlz1b1pv.jpg][Obrazek: DSC_0261_zpstcem5eum.jpg][Obrazek: DSC_0263_zpsfq8irjbl.jpg][/email]
Odpowiedz
#39
Samochodzik całkiem ładnie wyszedł. No i należą się brawa za samo zakończenie klejenia Smile
Odpowiedz
#40
Sympatyczny modelik Ci wyszedł. Trochę razi pofalowany karton na progach ale... No i następnym razem obowiązkowo daj szybę  Wink

Pozdrawiam
Odpowiedz
#41
Ładnie, ładnie wyszło. 

To ja jeszcze od siebie dorzucę prośbę, aby w następny jeszcze czarne przestrzenie w kierownicy powycinać. :Smile

Długo czekaliśmy na galerię końcową Smile, ale spokojnie każdemu zdarza się dłuższa przerwa w klejeniu.
Odpowiedz
#42
Dzięki za opinie. Dziś założę nowy temat bo aktualnie sklepami R1 yamaha, tam będę chciał wstawić szybke to poproszę o rady.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ford Cabriolet "early ford V8" dakon 0 1,415 23-03-2015, 11:53
Ostatni post: dakon
  [R] Ford TFC, początek modelarstwa xoxsc 8 3,957 17-02-2014, 12:56
Ostatni post: xoxsc

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości