Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMX 50b, produkcja amatorska, 1:45?
#1
Witajcie,
to moje pierwsze kwestie na forum, lecz nie pierwsze kwestie "modelarskie". W cudzysłowie, ponieważ nie śmiem się tak nazwać. Po prostu bawię się w modelarstwo, sklejam coś ostatnio wieczorami. Ale do rzeczy. AMX 50B - francuz, niewiele ich tu widzę na forum, więc może zainspiruje to profesjonalistów. O dziwno udało mi się znaleźć plany tej zabawki pod model kartonowy na rozsyjskiej stronie fanatyków WorldOfTanks. W nazwie pliku była dopiska "simple" więc była to jedynie w miarę poprawna podstawa do działań. Skala jaką udało mi się ustalić to mniej więcej 1:45. 

To co wam przedstawiam, to jak na razie efekt mniej więcej miesięcznej zabawy. 

Link do modelu:http://www.papercraftsquare.com/world-of-tanks-amx-50-b-heavy-tank-paper-model-free-download.html

Początki:
[Obrazek: DSC_0016_zpspr1lshrh.jpg]

[Obrazek: DSC_0017_zpsugrxd0b0.jpg]


Lufa na profesjonalnej tokarce :Smile zgrubienie przy jarzmie oklejone poxyliną, szlifowane, uzupełnione gładzią, szlifowane dalej.

[Obrazek: DSC_0024_zpskcihbu3n.jpg]


Tutaj moje pytanie: czy korzystał ktoś kiedyś w kartonówkach z poxyliny? Kiedyś wpadałem na ten pomysł i muszę przyznać, że do takich elementów jak niżej daje rade.

[Obrazek: DSC_0050_zpsg9u9njxk.jpg]


Uprzedzając pytania - tak, postanowiłem pobawić się w ruchomy element wiezy. Przydatne okazały się w tym części lego technic. 
Niżej wieża w maksymalnej depresji i wychyle. 

[Obrazek: DSC_0052_zpsnbnts00w.jpg]


[Obrazek: DSC_0053_zpsopuxuoig.jpg]
[Obrazek: DSC_0054_zpscvyoofhi.jpg]

Od razu przyznaję się do katastrofalnego błędu jakim jest niedostosowanie planów do tego co chciałem uzyskać. Konkretniej w planie papierowego modelu nie były nigdzie uwzględnione grubości kartonu oraz nie było w nim przewidziane podwyższenie na wieży pod włazami. Dokleiłem to sam po czym musiałem znacznie powiększyć te krągłe elementy na wieży. Skutkuje to sporo zmianą całej geometrii wieżyco widać na foto poniżej. 

[Obrazek: DSC_0061_zpsczej2ega.jpg]

Ciekawostka - stare sitko kuchenne daje rade jako kratownica na przesłonach. 

[Obrazek: DSC_0051_zps1zyw0dhp.jpg]


Obecnie trwa kombinowanie z zawieszeniem. Tutaj kolejna pytanie. Jak poradzić sobie z gąskami w tak małej skali?
[Obrazek: DSC_0057_zpsqfj5rymx.jpg]

I na sam koniec stan obecny. Bilon dla wyobrażenia skali. 

[Obrazek: DSC_0056_zps8w9wknx5.jpg]


Jestem na etapie decyzji o malowaniu. Planuję to zrobić akrylami, mam dosyć dobre jakosciowo. Problemem jest uzyskanie koloru jak niżej.
http://s1.1zoom.me/big3/916/410067-alexfas01.jpg
I kwestia tych przetarć. Jak je uzyskać? najpierw warstwa koloru stali?
Liczę na opinie w tych kilku kwestiach.

Mam nadzieje, że nie zostanę zlinczowany za tą "prezentację" Smile
Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
#2
Bardzo fajny temacik. Ale zanim zajmiesz się malowaniem poświęć trochę czasu na szlif bo model wygląda jakby był z betonu Tongue
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#3
No nieźle ulepszyłeś tego Amxa, pokażesz tego Isa też?PDT_Armataz_01_34 Te modele z wota wydają sie być dość rozbudowane jak na darmowe.
W budowie: , pzinż 140 z MM, Airacobra 1:50, TKS
Ukończone: "Chi-he" z MM, "T-34/85" z MM, Crusader III z MM
Odpowiedz
#4
bonk, troszkę już go doszlifowalem i wykonałem cienką warstwę roztworu z wikola. Wszystko jest już troszkę gładsze, ale myślę, że cały efekt będzie widać dopiero po pomalowaniu gdyż skala jest tak mała i tu każda drobinka wydaje sie być wielkim kamiorem.

Wykonałem jeszcze małe żłobienie w kołach nośnych, dodało ono myślę trochę smaku.
[Obrazek: DSC_0058_zpskuty0m7b.jpg]

Cholernie mały hamulec wylotowy. Otwór ma jakieś 3mm. Oczywiście w planach tegoż śmiesznego modelu kształt był jeszcze bardziej uproszony od tego stworzonego przeze mnie. Szkoda, bo model miałby potencjał gdyby nie tak olewatorskie podejście twórcy.

[Obrazek: DSC_0066_zpsahklue16.jpg]


Całość idzie za niedługo do malowania, którego swoją drogą cholernie się boję. Ta metaliczna zieleń/turkus francuskich pojazdów jest ciężka do odtworzenia. No i ogólnie mało wiem na temat malowania :/ No ale cóż. Niech się dzieje wola... Trzymajcie kciuki!

[Obrazek: DSC_0067_zpsctdeaubi.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości