Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] HMS Wolf 1:72
#1
Witam,
chciałbym pochwalić się klejonym przeze mnie żaglowcem HMS Wolf. W Internecie można znaleźć też normalną relację z budowy tego modelu(czyli taką ze zdjęciami). Ta będzie nietypowa, bo postępy w budowie spróbuję pokazać wrzucając co tydzień 30 sekundowy filmik.
Myślę, że będzie to fajne, kolorowe i atrakcyjne do oglądania wideo. Taki jest pomysł, z czasem może będę go jakoś ulepszał i rozwijał. Mam nadzieję, że się spodoba Big Grin Chociaż wiem, że człowiek jest przyzwyczajony do zdjęć, także będzie to coś nienaturalnego.
Nie przedłużając zapraszam na pierwszą część relacji. Model w skali 1:72, wydany przez Shipyard.
Na naszej stronie trochę więcej na temat okrętu, jest też kilka innych relacji !
Miłego oglądania!





Pozdrawiam,
MSB
Odpowiedz
#2
Cześć,
Bardzo przyjemnie wygląda Twój model. Sam pomysł z ruchomym obrazem również ciekawy. 
Niestety te 42 sek. można zamienić na dwa zdjęcia. IMO jeśli decydujesz się na kręcenie filmu to przydałyby się jakieś zbliżenia, najazdy (np. wzdłuż kadłuba, po pokładzie) itp. Wykorzystać ruch jaki daje "film", po za obrotowym modelu.
Oczywiście i tak należą się brawa za prowadzenie takiej relacji. Życzę powodzenia.  Smile
Odpowiedz
#3
Witam,
doskonale zdaję sobie sprawę, że zbliżenia, najazdy i inne efekty byłyby super, ale żeby to wyglądało chociaż przyzwoicie to trzeba mieć niezły sprzęt. W ogóle jakiś lepszy sprzęt, coś co pozwoli wykonać płynny ruch przesuwając kamerę o kilka centymetrów i kamerę, która przy tym nie straci ostrości. Także nie wydaje się to dla mnie wykonalne w ciągu najbliższych miesięcy Smile Tym bardziej, że prowadzenie strony zabiera mi resztki wolnego czasu, brakuje go już na klejenie modelu, więc zaawansowanej nauki filmowania tym bardziej nie planuję zaczynać.

Wracając do głównego tematu dostępny jest kolejny filmik, a na wspomnianej stronie trochę więcej na temat zmian dokonanych w modelu, a nawet tym razem kilka zdjęć z budowy Smile Także zachęcam do zajrzenia, a sam filmik także poniżej:





Pozdrawiam,
MSB
Odpowiedz
#4
Przepraszam bardzo, ale czym różni się obecny filmik od poprzedniego?
Nie widzę co zostało dołożone...
Oczywiście wejdę we "wspomnianą stronę" pewnie coś tam zobaczę ale zastanawiam się nad sensem prowadzenia relacji tutaj.

Na obu filmikach widać obracający się kadłub. I to wszystko. Zero możliwości obejrzenia szczegółów, zero widocznego postępu prac... Nie rozumiem tej relacji...

Wydawało się, że kolejny modelarz zaczął iść z duchem czasu i zadał sobie dużo trudu prowadzenia relacji filmowej, ale chyba kolego trafiłeś kulą w płot.
Gregory sugerował dodanie trochę dynamiki do filmu - nie trzeba do tego żadnego super sprzętu a li tylko odrobinę chęci i pomysłu. Zbliżenia możesz zrobić na zasadzie przebitki, pauza - ustawienie kamery w nowym miejscu - zoom - kontynuacja. I tak można pokazać parę zbliżeń i szczegółów. Zajmie to pewnie kilkanaście dodatkowych minut ale będzie można nazwać to wtedy "wideorelacją". I będzie ciekawe.

Pozdrawiam

Jestem po przeczytaniu wątku... Naprawdę nie można tej treści skopiować tutaj?
A zdjęcia pokazują, że model kleisz starannie i rzeczywiście ładnie to wszystko wychodzi. Będzie doskonały model jak tak dalej pójdzie.
Co do filmu: niestety ale nie pokazuje on w ogóle tego co napisałeś. Całe szczęście, że zamieściłeś tych kilka zdjęć.

Życzę wytrwania do końca.
Odpowiedz
#5
Witam,
model na pewno ukończę, na pewno nie braknie mi zaangażowania. Nie wiem tylko ile czasu mi to zajmie, bo model jest najbardziej złożony ze wszystkich wydanych przez Shipyard. Mam tu na myśli szczegółowość opracowania, ilość części i ich niewielki rozmiar. Wiem, że Victory jest większy, ale np. bloczków zaprojektowana jest porównywalna ilość, poza tym nie jest tam tak gęsto. Zresztą Wolf jest najnowszym wydaniem Shipyardu i oby szli dalej w tym kierunku, widziałem w naszej modelarni wszystkie ich modele (kleją się u nas wszystkie ich zestawy laserowe i dużo wycinanek) także mam duże porównanie. 
Gorzej z czasem na relacje, bo już łapię 2 tyg opóźnienia względem strony, za co Was serdecznie przepraszam.
Kadłub będzie się kręcił bez większych zmian, niektórym się podoba, modelarzom brakuje szczegółów, także dodaje też zdjęcia.
Bardzo bym chciał tak sobie przekleić tekst ze strony, ale niestety nie da się i trzeba ręcznie szukać zdjęć.

To jak wygląda kadłub wszyscy widzieli, zmiany są czasem nieduże, ale zauważcie że wszystko trzeba pomalować 2-3 razy! To się tylko tak wydaje, że fajnie że części są wycięte, ale malowanie zajmuje bardzo dużo czasu, przyklejenie to tylko chwila.

[Obrazek: IMG_20170218_114642-e1487426341263.jpg][Obrazek: IMG_20170218_114546-e1487426323382.jpg][Obrazek: IMG_20170218_114527-e1487426314714.jpg]

Powyższy element to około 35-40 części, wielkości różnej, najmniejsza jest klamka w drzwiach. Przeszklenie z folii, całość malowana Renesansami. Ogólnie kolory żaglowca bardzo mi się podobają, model powinien pięknie wyglądać.


To jest różnica pomiędzy 3 i 4 filmikiem, a w 3 pojawiło się zdobienie na burtach i na cały kadłub została naniesiona ostatnia warstwa farby i lakier matowy. Tak jak mówiłem, może tego nie widać kiedy nie wie się na co spojrzeć, ale pomalowanie wszystkiego po raz trzeci zajęło kilka godzin. Zresztą przy modelach czas leci bardzo szybko, mało co się zrobi a już mija godzina albo dwie Smile

Na koniec filmiki...większość nie uważa ich za wartościowe, ale ja często na nich znajdę jakieś błędy, których nie widać na zdjęciach. Np jeśli coś jest niedomalowane lakierem to od razu bije po oczach, bo światło się nie odbija tak jak powinno, tak samo kiedy "malowidła" nie były dokładnie doklejone to dało się to zauważyć, bo robiła się nieciągłość w płaszczyźnie. Zresztą główną wartość estetyczną model przedstawia jako całość, nie szczegóły, tylko symetria i poprawne ukształtowanie dużych płaszczyzn.

Najpierw ten sprzed 2 tygodni, ten nudniejszy bo ma mało dodatkowych części, za to kadłub wygląda już świetnie, bo jest wykończony lakierem Smile

Tu miał być film, ale nie można dać dwóch w jednym poście, więc zapraszam zainteresowanych -> tutaj...


I drugi z początku tego tygodnia, doszło dużo elementów, widzieliście szczegóły powyżej, teraz możecie zobaczyć jak się to ma do całości, że wcale nie jest takie duże jak wygląda, a poza tym że całkiem przyzwoicie udało się wspomnianą ścianę wpasować.





Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia,
MSB
Odpowiedz
#6
Witam,
kolejna aktualizacja postępów, dzisiaj przede wszystkim będą  to zdobienia, na burtach szereg pomalowanych na złoto pasków. Rozpocząłem także klejenie elementów na dziobie okrętu.
[Obrazek: IMG_20170309_104402-150x150.jpg] [Obrazek: IMG_20170309_104437-150x150.jpg]
Malowanie farbami Renesans, zajęło trochę więcej czasu, niż może się wydawać, ale metaliczny efekt jest ciekawy. Zostawię link, gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej na filmiku.
Wykonałem także ściankę, którą kończy się kadłub.
[Obrazek: IMG_20170107_150604-1-150x150.jpg] [Obrazek: IMG_20170107_150622-1-150x150.jpg] [Obrazek: IMG_20170107_150943-1-150x150.jpg]
Element został już przyklejony do kadłuba i wygląda to mniej więcej tak:
[Obrazek: IMG_20170309_122325-150x150.jpg] [Obrazek: IMG_20170309_122451-150x150.jpg]
Pozdrawiam,
MSB
Odpowiedz
#7
Wygląda bardzo dobrze. Tak trzymaj!
Śledzę relację z zainteresowaniem.
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#8
Super praca!
Jak cały okręt będzie taki to na półce będziesz miał nieliche cacko.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Ale to piękne i ... te zdjęcia  Tongue Big Grin
Dużo można teraz zobaczyć w takiej relacji. Brawo.  

Te wszystkie zdobienia, malowidło na rufie to sam malujesz czy to jakieś kalkomanie? Pytam bo nie mogę znaleźć odpowiedzi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości